The Viv

Hrajeme přímočarou riffovou hudbu v obsazení dve kytary, baskytara, bicí a zpěv. Žánrově se nechceme moc vyhraňovat, ale tvorba se točí kolem grunge, indie a hard rocku.

V srpnu 2011, cca po roce skládání, zkoušení a občasného hraní, začala zatím tříčlenná kapela ve studiu Wonderlost v České Lípě nahrávat svou první desku s názvem Creature. Nahrávání a postprodukce se protáhla až do března 2012, nicméně výsledku to zcela jistě prospělo. Záhy po nahrání desky post za bicími opustil David Scharf, což znamenalo hledání náhrady za bicí a zdržení vydání. Za bicí však brzy nastoupil Roman Luňáček, který se s kapelou přes léto sehrál a věnoval se již i nové tvorbě. Debutová deska Creature byla nakonec vydána v září 2012 v nákladu 500 ks, řádně pokřtěna a doplněna marchandisem. Dále se kapela věnovala živému hraní, skládání a maximalizaci využití potenciálu nového "motoru", tedy bicmana.

V roce 2014 jsme o sobě dali vědět singlem s názvem Left Apart, na kterém jsme trochu zaexperimentovali s přizvaným hostem a aranží. Left Apart jsme vypustili do světa na začátku roku 2015 a pokřtili jsme ho na 5. narozeninách, které jsme oslavili pro nás celkem typicky - dvojkoncertem v Praze a České Lípě.

V roce 2015 byl již v podstatě nachystán materiál na v pořadí druhou desku. V první polovině roku 2016 jsme desku nahráli ve studiu StreetSound v Pardubicích, vyprodukovali a podpořili novým merchandisem a samozřejmě nezbytnou tour. Aby toho nebylo málo, konečně jsme se rozhoupali a zkusili, jak bude kapela znít s druhou kytarou. Zkusili jsme Lukáše Andrlíka a zvuk posílené kapely se nám líbil natolik, že jsme již dále pokračovali ve čtyřech, a to jak na singlu It's true (tentokrát i s videoklipem), tak i ve zbytku druhé desky Vivien's Dream.

Roky 2017 a 2018 jsme pojali více odpočinkově. Doladili jsme integraci Lukáše do kapely, přestěhovali zkušebnu, odehráli pár fesťáků, absolvovali tradicční podzimní soustředění, obnovili náš akustický set a odehráli např. perfektní Vánoční akustic mini tour, 3 dny, 3 města, 3 kluby.

2019 vyhlížíme s vidinou pravidelného přísunu koncertů i nových písní, a když to dá, tak třeba natočíme nějakou novinku jako náš třetí singl.

www.theviv.cz