Teepee

teepee – zvuk dreampopového dua teepee je definován zasněným spojením vokálů, akustickou kytarou zpěváka Masona a křehkými tóny elektrické kytary, které obstarává zpívající kytaristka Tereza. Některé písně jsou také doplněny samply a syntetickými zvuky, které značí, kam bude kapela ve své tvorbě dále směřovat. Anglické texty jsou pak osobní zpovědí obou členů kapely.

Ačkoliv se potkali již na střední škole, společný projekt vznikl až na jaře 2015 v Plzni a během prvního roku existence si získal respekt tuzemské nezávislé scény a dal vzniknout debutové desce Albatross (duben 2016), kterou produkoval Mikoláš Růžička (Piano, Republic Of Two). Po skvělém přijetí jejich debutu se singly Albatross a All I Want se kapela vrátila k osvědčené spolupráci s Mikolášem Růžičkou a v dubnu roku 2017 vydala nové EP Mirrors. Na rozdíl od předchozí nahrávky vsadila u všech písní na jednoduchost a čistý zvuk, který dodává písním melancholickou až potemnělou náladu.

Po půlroční pauze se projekt teepee na jaře 2018 vrací s novým singlem Running Around. Ten natočili ve Vídni s britským producentem Tomem O. Marshem, který působil v minulosti v kapelách IAMX nebo HVOB. Tento singl představuje první skladbu z nového materiálu, na kterém teepee v současné době společně s T. Marshem usilovně pracuje. Na jaře tohoto roku teepee, v rozšířené sestavě, také absolvovalo své první evropské turné. Kapela byla zároveň zařazena mezi pět finalistů exportně hudebního projektu Czeching 2018 a byla vybrána jako zástupce české scény na showcase festivalu Waves Vienna. Za téměř tři roky existence si kapela získala oblibu fanoušků i hudebních kritiků a jejich hudbu zařadila do svého vysílání například rádia Expres FM, Radio 1, Radio Wave či slovenské Radio FM. Kapela také vydatně koncertovala po celé ČR, včetně předních festivalů (Rock For People, Sázavafest, Colours Of Ostrava či slovenský Grape festival) a předskakovala známějším jménům jako Seafret, Oh Wonder, Laurel nebo domácí Emmě Smetana, Václavu Neckářovi či Thomovi Artwayovi.

„Dvojice Teepee se prezentuje krystalickým zasněným popem na pomezí elektroniky a písničkářství. Na první poslech jsou tady zjevné inspirace britskými elektronickými písničkáři a písničkářkami, jako jsou The xx nebo třeba Bat For Lashes. Takhle nějak si představujeme ideální sound, který by mohl zaujmout na showcaseovém festivalu. Emoce, o nichž Teepee vypráví, jsou totiž univerzálně přenosné a srozumitelné,“ říká hudební redakce Radia Wave.

www.facebook.com/teepeeband