Prago Union (live)

Prago Union (live)Prago Union (live) – napříč hudebními žánry mimořádně respektovaný projekt v čele s „kousajícím bezzubým básníkem“ extra třídy Katem. Ten působí na hudební scéně již od druhé půlky devadesátých let, kdy šéfoval skupině Chaozz – dodnes nejprodávanější a nejpopulárnější hiphopové kapele v domácí historii.

Katovy texty v Prago Union jsou tak do morku prožité, že by nestrhly snad jen horu z betonu, tak civilní, že se v nich na rozdíl od obvyklých hiphopových sci-fi klišé dokáže najít skoro každý. Ale hlavně: Kato dokáže z naší mateřštiny vyždímat něco, co už snad ani nikdo nedoufal, že by v ní mohlo být. Žongluje se slovy, hraje si s významy, vrství příběhy na sebe a nechává na posluchači, aby si v tom našel ten vlastní. To vše zabalené do neuhlazené charizmatické „udělej si sám“ formy flinka a floutka z Vršovic.

Na šíření dobrého jména Prago Union, ale není Kato sám. Tradičním parťákem ve zbrani je mu DJ Maro a doprovází je živá kapela Livě Band, která již dávno dokázala, že je mnohem víc než jen bezejmenným křovím v závětří za maestrem na mikrofonu. Livě Band fungují vedle Prago Union i jako samostatná jednotka. Na začátku byla jejich srdcovka – b-boy funky projekt Champion Sound, se kterým se během necelých 2 let dokázali dostat z nuly na samý vrchol. Objeli nejen co se dalo u nás doma (SDK Europe, Hip Hop Kemp, Wake Up Jam, Dance Factor), ale i nejlepší jamy v zahraničí ‒ světové finále prestižního battlu Outbreak 8, se ctí odehráli několik setů na vyhlášeném třídenním festivalu The Notorious IBE v Holandsku a kolena se jim nerozklepala ani před vyprodanou halou Bercy v Paříži na akci Juste Debout, což je ten aktuální vrchol světa.

www.pragounion.cz