Khoiba

Khoiba – je jedno z důležitých seskupení elektronického popu české klubové scény posledních 20 let. V předloňském roce o sobě dali po devíti letech vědět novým singlem Stoke The Fire.

Kapelu Khoiba založili v roce 2002 Filip Míšek, Ema Brabcová a Petr Šámal. Ve stejném roce vyhráli soutěž Jim Beam Music a vydali EP Dilemma. Dva roky poté vyšlo kritiky ceněné album Nice Traps (Globus Music), které bylo následně vydáno i na německém labelu Mole Listening Pearls. Díky tomu se Khoiba podívala i na zahraniční podia ‒ hostovali na turné IAMX a německým Slut, v roce 2006 v Berlíně předskakovali The Cure, hráli na festivalech Europavox ve francouzském Clermont Ferrand či na rakouském Donau Festu atd.

V roce 2006 live DVD Tortourism. V roce 2007 vydali album Mellow Drama.

Roku 2008 Ema Brabcová kapelu opustila a Khoiba přerušila svoji činnost. V mezičase se Ema věnovala kapele LUNO a Filip solovému projektu Dikolson.

Devět let poté v roce 2017 ohlásila Khoiba návrat a ten potvrdila zmiňovaným singlem. Kapela aktuálně funguje jako dvoučlenný projekt Filipa Míška a Emy Brabcové a vystupuje tak i naživo. V srpnu 2018 si zahráli v pražské Roxy, coby předskokani amerických Grizzly Bear. Momentálně pracují na novém albu, které vyjde pod značkou Minority Records na jaře 2019 a následně se vrací na koncertní podia.

www.khoiba.org