Tomáš Palucha

Tomáš Palucha – původně minimalistické kytarové instrumentální duo zpod křídel proslulého independent labelu Silver Rocket, které se rozrostlo v čtyřčlennou kapelu, a jejichž ceněnou a úspěšné desku Guru (2016) následovalo loňské Čaro (2018), které se uhnízdilo mezi tím nejlepším, co u nás minulý rok vůbec vzniklo.

Obě alba byla po právu nominována na hudební cenu Vinyla v kategorii Deska roku. Aktuální Čaro znovu prozkoumává sílu kytarových repetic psychedelického rocku, jen je tentokrát o něco temnější a zlověstnější a více se spoléhá na instrumentální pasáže. V rolích hostů jsou na této nahrávce zastoupeni např. Markéta Štechová, Tim Remis (Auxes) a Unkilled Worker. Hudba jako magie, rocková alchymie, která posluchače očaruje a nepustí.

Tomáš Palucha vzali útokem posluchače i mimo spektrum svého žánrového působení a získávají si zaslouženou pozornost. Vrstvení a prolínání kytar, ve kterých se snoubí epický post-rock s hypnotickou rozvláčností, to vše bude na hlavní scéně doplněno působivou projekcí.

www.tomaspalucha.bandcamp.com