Povodí Ohře

Povodí Ohře – debutová deska Povodí Ohře vyšla v červnu loňského roku ve vinylovém a digitálním formátu. V únoru tohoto roku se tato nahrávka stala nejlepším albem loňského roku podle českých hudebních kritiků při vyhlášení cen osmého ročníků cen Vinyla. Kapela nyní sklízí jedno uznání za druhým a za desku roku její debut vyhlásil také časopis Full Moon, vysloužila si nominaci na cenu Apollo a dvě sošky může získat také na mainstreamových cenách Anděl.

Osm skladeb pořízených pod dohledem Dana Šatry (L'Point) v sobě nese specifický otisk švech členů Povodí. Přesně takhle to zní, když se do zkušebny zavřou lidi z kapel jako Climatizado, Skupina Štestí, Esgmeq anebo Esazlesa. Fanatická víra, temné charisma! Povodí Ohře. Kapela, kde se sešli sklepní rock veteráni s chebsko plzeňskou omladinou, ze skříní vytáhli ty nejdelikátnější košile a začli hrát hezky s gustem, tak jak to mají ještěři nejraději. Roots rock, gotické country, heavy blues a kovbojka po česku.

Nálada jak v baru z horšího konce města. Celkem prdel, ale taky by mohlo padnout pár facek. Lyricky deska navazuje na předchozí tvorbu zpěváka Sisiho, kterou můžete znát z Esgmeq nebo skupiny Štěstí. Kromě vlastních textů se Sisi obrací i k dílu Andreje Rodinova, Zbyňka Hejdy, Blaise Cendrarse anebo osobní korespondecí s basákem Ladislavem Janouškem.

Povodí Ohře na hlavní scéně ve čtvrtek večer.

www.stoned-to-death.bandcamp.com/album/povod-oh-e