SKUTR

MALÁ SMRT

„Toto příjemné letní rozptýlení působí zprvu ještě trochu váhavě a studentsky, ale postupně se od banalit letmých lásek opouští a rozproudí se divoká krev. Taneční sekvence se zrychlují a jsou přitažlivější a přitažlivější.“ (Markéta Faustová)

„V Malé smrti se chvílemi asi najde každý. Taneční divadlo o vztazích – nenaplněných, naplněných, naplněných zruinovaných pro ty nenaplněné. Hra o lovu protějšku, o ponižování se, přetvařování, odmítání i podléhání, ať už jde o vztah na jednu noc, nebo na celý život.“ (Soňa Hanušová)

Tři páry hledají v různých kombinacích toho pravého ve feérii o lásce a milování. Tři muži, tři ženy cítí svoji vůni, jiskření. Devět vztahů, setkání, zamilování a milování. Hnáni touhou propadají vášni, hledají sebe, hledají, ke komu patří. Poetické divadlo, které spojuje křehkou poetiku tanečnice Adély Laštovkové Stodolové se svérázným pohledem režisérské dvojice SKUTR, je osobitým zpodobněním různých forem lásky.

Choreografie a režie: Adéla Laštovková Stodolová
Dramaturgie: Martin Kukučka
Hrají: Adéla Laštovková Stodolová, Dana Marková/Barbora Mošnová, Zuzana Stavná, Jakub Gottwald, Jindřich Panský, Petr Vaněk/ Petr Vršek
Hudba: Petr Kaláb
Scéna: Jan Polívka