Místo

Legendární přírodní kulturní středisko na Bojišti v Trutnově. Areál se svým charakteristickým přírodním amfiteátrem je široké veřejnosti známý především díky Trutnoff Open Air Festivalu a Obscene Extreme Festivalu. Ohraničení prostoru Artu Kus Festivalu bude téměř stejné jak bylo v minulosti při pořádání akcí na Bojišti zvykem. Klasická vstupní brána z ulice Královédvorské bude sloužit pro prvotní vstup do areálu, k vyzvednutí pásek s čipy. Během festivalu pak bude možné s již platnou páskou odcházet a vstupovat do areálu také bránou vytvořenou u kempu, který bude umístěn na sousedních pozemcích směrem na Hradec Králové. V rámci areálu se návštěvníci mohou těšit na výsledky rekonstrukčních zásahů, které budou znamenat např. nové lavičky v amfiteátru a další překvapení.

Kelímky

Vratné kelímky jsou již nedílnou součástí většiny open air festivalů. Díky dobrým izolačním vlastnostem v nich pivo rychle nezteplá a přitom čirý materiál zanechává možnost vychutnat si nejen chuť, ale i pohled na barvu a bublinky nápoje. Jsou navíc lehce omyvatelné a jejich použití oproti jednorázovým šetří životní prostředí. Při koupi prvního piva si zakoupíte i kelímek, za který zaplatíte 50 Kč. Pak si při koupi nápojů už jen budete vyměňovat prázdné kelímky za plné. V případě, že již budete nadmíru spokojeni a budete chtít vrátit kelímek zpět, vrátí se vám vašich 50 Kč.

Cashless systém

Jsou stoprocentně bezhotovostní akcí. Bude použita technologie NFC čipů (pásek), které podstatně zjednoduší vaše fungování v areálu. Tyto čipy jsou součástí pásky, kterou obdržíte při vstupu oproti již nakoupené anebo na místě pořízené vstupence. Čipy slouží jako elektronická peněženka, po jejich jednoduchém a rychlém nabití (hotovostí či platební kartou) u jednoho ze stanovišť k tomu určených, můžete pohodlně nakupovat v areálu libovolný sortiment u veškerých prodejců a atrakcí. V případě neutraceného přebytku na vašem nabitém čipu se vám veškeré prostředky vrátí formou hotovosti anebo převodem zpět na vaši platební kartu a to i celý následující den po skončení akce. Dobíjecí stanoviště a zároveň místa pro refundaci při odchodu ze slavností naleznete v mapce.

Ekologický aspekt

Rádi bychom měli více ekologických a šetrnějších řešení pro festival, některé ovšem nejsou zatím možné realizovat. Pro první ročník tedy potvrzujeme alespoň několik návštěvnicky a ekologicky orientovaných pravidel a možností:
- pitná voda je pro všechny návštěvníky festivalu zdarma, a všichni si tak mohou vodu plnit do svých přinesených lahví na označených místech
- v celém areálu bude dostatek odpadových nádob na tříděný odpad. Prosíme o svědomitost a ohleduplnost k životnímu prostředí
- používání zálohovaných kelímků
- mytí zálohovaných kelímků budeme zajišťovat uvnitř areálu
- mnozí prodejci občerstvení budou používat jednorázové obaly z rozložitelných či recyklovaných materiálů

Kemp

VIP kemp (kapacita omezená)

Malý a útulný, pro omezený počet lidí, umístěný uvnitř areálu, ve stínu, hlídaný, obklopený výtvory a stanovištěmi „Kreativní scény“ a vybavený vlastním sociálním zázemím. Kapacita jednotlivých stanů maximálně do 4 osob.

350,- Kč/osoba čt 22. 8. – po 26. 8. 2019

Kemp standard

Bezplatný. Umístěn na pozemcích sousedících s areálem ve směru příjezdu od Hradce Králové. Prosíme o šetrnost k životnímu prostředí. Udržujte prosím pořádek, kontejnery na odpad budou k dispozici.

Pětidenní plenér

V rámci pětidenního uměleckého plenéru, který bude probíhat před samotným festivalem od soboty 17. 8. do středy 21. 8. bude celý areál volně přístupný veřejnosti a návštěvníci si budou moci prohlédnout přípravu a výzdobu samotného areálu, stejně jako přípravu jednotlivých art stanovišť, workshopů, instalací apod. Během tohoto plenéru také proběhne v sobotu 17. 8. další promítání ze sezonního programu znovu zprovozněného letního kina - snímek Jára Cimrman ležící, spící (1983, režie: Ladislav Smoljak), začátek ve 21.00 hod. Všechna představení letního kina jsou uskutečněna z 35mm filmového pásu a promítána na plátno s úhlopříčkou bezmála 30 metrů. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, ostatně jako během celého plenéru.